Naše poslední realizace
Poslední realizace

Protisluneční fólie

« Okenní fólie - fotogalérie ¦ FAQ protisluneční fólie a zrcadlové fólie ¦ Ceník okenních fólií »

EXTERNÍ PROTISLUNEČNÍ FÓIE jsou nejúčinnější pasivní klimatizací. Od jara do podzimu a nejvíce v létě dochází vlivem přímého slunečního svitu k přehřívání interiérů budov. Největší vliv na to mají právě prosklené plochy. Přímé sluneční záření zahřívá zejména předměty v interiéru (podlahu, nábytek, koberce, stěny) a ty pak dále vyzařují infračervené záření (teplo) dále do prostoru, přehřívají vzduch a v místnostech pak bývá nesnesitelné vedro.

Díky protislunečním fóliím dokážeme zachytit podle výběru materiálu až 86% tepla procházejícího skly!

Podmínkou je instalace externích protislunečních fólií. Ty zachycují příchozí teplo již na vnější straně izolačního dvojskla, či trojskla a nedochází tak k tepelnému mostu a zahřívání vnitřního skla které máte ze strany interiéru, ani k průchodu IR záření dovnitř.

Všechny naše fólie obsahují navíc 99% UV filtr! Škodlivé UV záření se 40% podílí na blednutí veškerého zařízení interiéru.

Všechny naše externí protisluneční fólie jsou barevně stálé, mají venkovní vrstvu proti poškrábání a odolávají změnám počasí. životnost venkovních materiálů je 10 let a mají propustnost UV záření pod 1%.

Protisluneční fólie v odstínech 20 až 40 nelze při výhledu ven zjistit ani bližším zkoumáním, v odstínech 50 až 70 nejsou při výhledu ven patrné (pokud nemáte v jedné linii srovnání s čirým sklem) a nijak jej neomezují. 
Odstíny 75 až 85 již dělají výhled lehounce ztmaveným a zachycují také více světla.

Čím vyšší odstín protisluneční fólie, tím vyšší je podíl zadržení příchozího světla. Pro porovnání nejsvětlejší fólie Ceramics 20XT způsobuje cca 5% snížení světelnosti, nejtmavší fólie Platine 85XC cca 22% snížení světelnosti interiéru. Vše je samozřejmě dáno velikostí a počtem instalovaných oken. Tyto hodnoty jsou jako horní mez a týkají se místností s malými okny!

Neplatí, že čím tmavší je fólie, tím lepší má tepelnou účinnost. Pozorně si u jednotlivých materiálů přečtěte jim odpovídající hodnoty zatemnění a zadržení tepla!

 

Řada PLATINE, zrcadlová, odstíny 50, 65, 85, zadrží 52, 74, 83% tepla, z venku platinový vzhled.
Nejpoužívanější a cenově nejdostupnější protisluneční fólie, která nabízí nejlepší poměr cena/výkon díky vrstvě kovu a jako bonus zamezuje vhledu z venčí bez omezení výhledu.
Jedná se o cenově nejdostupnější a zároveň téměř nejúčinnější fólie, kde díky vrstvě hliníku v materiálu dosahujeme obrovského zachycení IR záření. Životnost min. 10 let. Obsahuje 99% UV filtr.
Světlejší materiál v odstínu 65 dělá z venkovní strany zrcadlení na "první pohled" 80%, ale zato zadrží pouze max. 15% světla. Tmavší v odstínu 85 už je z venkovní strany naprosto neprůhledná a zadrží max. 22% světla. Nejsvětlejší odstín 50 má zrcadlení velmi slabé a zamezení vhledu nevytváří.

Řada NATURAL, kouřová, odstíny 65, 80, zadrží 57 a 73% tepla, z venkovní strany do hněda.
Jedná se o cenově střední řadu fólií, hodící se k barevným i tmavším fasádám, okenním rámům ve dřevě, hnědým plastovým oknům a podobně.
Světlejší varianta zadrží max. 15% světla, tmavší max. 20%. Životnost materiálů min. 10 let. Obsahují 99% UV filtr.

Řada CERAMICS, téměř čirá, odstíny 20, 30, zadrží 74 a 86% tepla, z venku lehce tyrkysová.
Prémiové nanokeramické fólie. Nejúčinnější typ fólií na trhu s nevyšším odrazem tepla a minimálním zadržením příchozího světla.
Díky moderním nanotechnologiím dosahujeme s touto fólií neuvěřitelných výsledků v zachycení tepla. Použitelné na památkově chráněné budovy a všude tam, kde nechceme měnit vzhled skel, či snížit světelnost interiéru. Ve světlejší variantě není na skle prakticky patrná, v tmavší dává sklům moderní zelenkavý nádech. Životnost min. 10 let, obsahuje 99% UV filtr.

Kontakt

www.sunshield.cz SunShield
Adresa: Rumiště 10,
60200 Brno
Telefon: 606 401 649
E-mail: sunshield@centrum.cz
IČ: 696 47 461
 
SunShield fólie na Firmy.cz