Naše poslední realizace
Poslední realizace

Protisluneční fólie

« Okenní fólie - fotogalérie ¦ FAQ protisluneční fólie a zrcadlové fólie ¦ Ceník okenních fólií »

Protisluneční fólie jsou určeny pro skleněné plochy a okna, kde hrozí v letních měsících nebezpečí přehřívání interiéru. Rovněž se uplatní jako významný prvek razantních úspor energie v klimatizovaných prostorách.
Představují nejvyšší protisluneční ochranu. Sluneční paprsky dopadají přímo na fólii, která až 80% slunečních paprsků bezprostředně odráží. Externí fólie je možné aplikovat na libovolné typy skel různých velikostí i na skla laminovaná, aniž dochází k přenosu termálních tlaků do prosklení.
Blednutí textilií, nábytku, maleb i dalších prvků interiérů je způsobeno ze 40 % škodlivým UV zářením, z 25 % slunečním teplem, z 25 % světelným zářením a zbytek jsou ostatní vlivy.

     Základní rozdělení je na vnitřní a vnější fólie. Fólie vnější mají výhodu absolutní funkčnosti, tzn. veškeré teplo odrážejí přímo do exteriéru. Fólie vnitřní musí teplo protlačit skrze prosklenou plochu, čímž ztrácí na účinnosti, neboť zahřívají i sklo. 
Fólie vnitřní má pouze vyšší životnost na rozdíl od fólií vnějších, které jsou vystaveny všem rozmarům počasí.

    Dále je důležité vybrat, zda má být materiál zrcadlový (z venkovní strany zabraňuje vhledu do interiéru), nebo neutrální (sklo působí pouze tmavším dojmem, nemá reflexi).

    Nakonec odstín fólie. Čím je materiál tmavší a zrcadlovější, tím je samozřejmě v odrazu tepla účinnější. U protislunečních fólií je důležitý také podíl absorbce tepla. Zrcadlové fólie mají větší podíl přímého odrazu tepla a menší absorbce. Neutrální fólie více absorbují, než odrazí. Tyto dvě hodnoty pak tvoří celkový odraz tepla/zadržení tepla.

Skla opatřená fólií se myjí zcela běžným způsobem při použití saponátů, vody, gumových stěrek apod.

Fungují jako nejúčinnější pasivní klimatizace

  • snižují průchod sluneční energie a tím teplotu v místnosti v horkých letních měsících
  • v zimě redukují ztráty tepla skleněnými plochami
  • jako jediné jsou použitelné na dvojskla plněná inertními plyny
  • dávají oknům i budově jednotný vzhled prosklených ploch
  • snižují riziko zranění rozbitým sklem
  • zadržují 99% škodlivého UV záření

PROTISLUNEČNÍ FÓLIE

Všechny materiály obsahují 99 % UV filtr, mají vlastní lepicí vrstvu, jsou na slunci barevně stálé a mají ochranu proti poškrábání. Všechny fólie do odstínu 60 nijak nezatmavují interiér, ani nejsou na skle z vnitřní strany výrazně nápadné.
Na ditherm/izolační dvojsklo a trojsklo instalujeme fólie vnitřní s maximální účiností 50% (z důvodu záruky na neprasknutí skla termickými vlivy). Na jednoduchá skla bez omezení. Pro instalaci vnějších fólií jsme závislí na počasí, tj. nelze ovlivnit, zda ve smluvený den nebude např. příliš foukat, či pršet, což by instalaci znemožnilo.

Podle typu použité fólie jsou možnosti následující:

EXTERNÍ OKENNÍ FÓLIE

Externí protisluneční fólie jsou nejúčinnější pasivní klimatizací. Veškeré teplo odráží přímo zpět do exteriéru. Podle našich referencí není problém snížit teplotu místnosti v létě pokovenou fólií o 7, či 8 stupňů.

Řada PLATINE XC, externí reflexní, odstíny 40, 50, 65, 85, zadrží 44, 52, 74, 83% tepla, z venku platinová.
Nejpoužívanější protisluneční fólie, která nabízí nejlepší poměr cena/výkon díky vrstvě kovu a jako bonus zamezuje vhledu z venčí bez omezení výhledu
. Jedná se o cenově nejdostupnější a zároveň téměř nejúčinnější fólie, kde díky vrstvě hliníku v materiálu dosahujeme obrovského zachycení IR záření. Životnost min. 10 let. Obsahuje 99% UV filtr.
Světlejší materiál v odstínu 65 dělá z venkovní strany zrcadlení na "první pohled", ale zato zadrží pouze cca 15% světla. Tmavší už je z venkovní strany naprosto neprůhledná a zadrží max. 20% světla.

Řada Natural XC, externí, kouřová, odstíny 65, 85, zadrží 57 a 73% tepla, z venkovní strany do hněda.
Jedná se o cenově dostupnou řadu fólií, hodící se k barevným i tmavším fasádám, okenním rámům ve dřevě, hnědým plastovým oknům a podobně. Světlejší varianta zadrží max. 15% světla, tmavší max. 20%. Životnost materiálů min. 10 let. Obsahují 99% UV filtr.

Řada Ceramics XT, externí, téměř čirá, odstíny 20, 30, zadrží 74 a 86% tepla, z venku lehce tyrkysová.
Nejúčinnější typ fólií na trhu s nevyšším odrazem tepla a takřka nulovým zadržením příchozího světla. Díky moderním nanotechnologiím dosahujeme neuvěřitelných výsledků v zachycení tepla. Použitelné na památkově chráněné budovy a všude tam, kde nechceme měnit vzhled skel. Ve světlejší variantě není na skle prakticky patrná, v tmavší dává sklům moderní zelenkavý nádech. Životnost min. 10 let, obsahuje 99% UV filtr.

Řada NICKEL XC, externí neutrální, odstín 50, 80, zadrží 48, 79% tepla, z venku kouřový nikl, sklo působí tmavým dojmem.

Fólie Bronze 80XC, externí, reflexní, odstín 80, zadrží 80% tepla, z venku hnědá do bronzova.

Folie Vista 90XC, externí reflexní, odstín 90, zadrží 82% tepla, z venku platinová, slouží i k zastínění (zadržuje velký podíl příchozího světla).

VNITŘNÍ OKENNÍ FÓLIE

Vnitřní materiály nelze použít na izolační dvojsklo a trojsklo všude tam, kde jsou kdykoli, byť na okamžik vystaveny slunci. Fólie odráží dostatek tepla zpět do prostoru meziskla a vlivem roztažnosti skla by tato reakce mohla způsobit prasknutí.

Řada ARGENT C, vnitřní reflexní, odstíny 50, 70, 80, zadrží 52, 70, 82% tepla, mimo nejsvětlejší z venku stříbrná.

Řada STEEL C, vnitřní neutrální, odstíny 50, 65, 75, zadrží 49, 66, 68% tepla, z venku neutrální, pouze ztmaví sklo.

Řada BACCARAT C, vnitřní reflexní, odstíny 50, 65, 80 zadrží 60, 72, 83% tepla, z venku bronzovo měděná.

Pro představu, čím vyšší číslo odstínu, tím tmavší materiál. Do odstínu 50, není fólie na skle z vnitřní strany vůbec patrná, do odstínu 70 je nenápadná. Odstíny 80 jsou patrné na první pohled - sklo působí lehce tónovaným dojmem.
Výše popsané barevné vzhledy fólií z venkovní strany jsou jasně patrné až od odstínu 60.

Kontakt

www.sunshield.cz SunShield
Adresa: Rumiště 10,
60200 Brno
Telefon: 606 401 649
E-mail: sunshield@centrum.cz
IČ: 696 47 461
 
SunShield fólie na Firmy.cz